Sel nädalal on Tartumaal võimalik vaktsineerida rohkem kui kolmekümnes erinevas asukohas

Alanud nädalal, 23.–29. augustil on Tartu linnas ja Tartumaa eri paigus võimalik vaktsineerida enam kui kolmekümnes asukohas.

Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tartu Linnavalitsuse, Tartu Kiirabi ja Tartumaa valdade koostöös peatuvad vaktsineerimisbussid ja vaktsineerimiskiirabi sel nädalal Tartu linna suuremate kaubanduskeskuste, aga ka avaturu ja Aparaaditehase juures. Tartumaal leiab vaktsineerimisbussi erinevate kogukonnakeskuste – kaupluste, koolide, rahvamajade, raamatukogude juurest. Tartu linnas on võimalik vaktsineerida ka apteekides.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ning Tartumaa vaktsineerimiskoordinaatori Tiina Tederi sõnul pakutakse inimestele alanud nädalal veelgi rohkem võimalusi COVID-19 vaktsineerimiseks. „Kui Tartumaa elanikest üle 70% on vaktsineeritud, siis tuleb meil veel veidi pingutada saavutamaks veelgi turvalisem ja kõrgem vaktsineerituse tase, et sügis-talvele kindlamalt vastu minna. Hetkel, mil kolmas laine on pead tõstmas, näeme, kuidas enamik haiglaravi vajajaid on veel vaktsineerimata,“ sõnas Tiina Teder. Seetõttu kutsub ta kõiki inimesi üles mugavaid vaktsineerimisvõimalusi Tartus ja maakonnas ka kasutama.

Lisaks vaktsineerimisbussidele on avatud ka Tartu vaktsineerimiskeskus A. Le Coq spordihoones ja vaktsineerimine Tartu Ülikooli Kliinikumi peamajas. „Sel nädalavahetusel, 28.–29. augustil löövad vaktsineerimises kaasa ka Tartu erinevad apteegid, mis omakorda lihtsustab COVID-19 vaktsineerimise kättesaadavust ja mugavust,“ selgitas Teder. Ta lisab, et vaktsineerimiseks pole vaja teha muud, kui võtta kaasa isikut tõendav dokument, valida endale sobivaim asukoht ning minna ette registreerimata kohale.

Vaktsineerimisvõimalused ja -graafik on leitav Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehelt SIIN. Vaktsineerima oodatakse kõiki soovijaid alates 12. eluaastast ning kasutusel on nii Pfizeri kui ka Moderna COVID-19 vaktsiin.

Lisainfo:
Tiina Teder, Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator, tel: 5331 8490