COVID-19 vaktsineerimine

Täiskasvanute vaktsineerimine

Kliinikum pakub COVID-19 vastu vaktsineerimist

 • Tartu Ülikooli Kliinikumi peahoones, L. Puusepa 8, J-korpus, E–R kell 11–13
 • Kvartali keskuse vastuvõtukabinetis, Riia 2, I korrus, E–R kell 16–18, L kell 12–14.

VAKTSINEERIDA SAAB NII AEGA BRONEERIDES KUI KA ILMA. Aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E–R kell 8–18). Aja broneerimiseks digiregistratuuris tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin: Pfizer (Comirnaty), Moderna (Spikevax), Janssen või Nuvaxovid.

Teise doosi vaktsineerimise aeg saadetakse Teile e-posti aadressil pärast esimese doosi manustamist. Kui Teil on vaja muuta vaktsineerimise aega, helistage palun telefonil 731 7200. Kui Te vaktsineerimisele mingil põhjusel tulla ei saa, siis palun teatage sellest ööpäevaringsel telefonil 731 9099 või edastage oma soov kliinikumi kodulehe “Patsiendile” rubriigis (Eriarsti vastuvõtt – Vastuvõtuaja tühistamine).

Tõhustusdoosiga saab vaktsineerida alates 18. eluaastast. 12-17-aastastele võib tõhustusdoose teha teatud terviseseisundite või haiguste korral, kui on risk raskeks haigestumiseks. Tõhustusdoosi saab teha

 • 3 kuud pärast Pfizeri, Moderna, AstraZeneca ja Nuvaxovid esmase vaktsineerimiskuuri lõppu ning
 • 2 kuud pärast Jansseni COVID-19 vaktsiinidoosi.

Tõhustusdoosi tegemisel kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiini sõltumata sellest, millise COVID-19 vaktsiiniga on eelnevalt vaktsineerimiskuur läbitud. Vaktsineerima tulles võtke kaasa ID-kaart ja pöörduge esmalt registratuuri.

Laste vaktsineerimine

Kliinikumis kasutatakse 5–11-aastaste laste vaktsineerimiseks Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiini, mis sisaldab kolm korda vähem toimeainet kui täiskasvanute vaktsiin. Lapsi vaktsineerivad kliinikumi lasteõed eraldi kabinetis ja selleks on planeeritud rohkem aega võrreldes täiskasvanutega.

VAKTSINEERIDA SAAB NII AEGA BRONEERIDES KUI KA ILMA. Aeg broneerige üleriigilises digiregistratuuris, kliinikumi ePatsiendi portaalis (valides erialaks COVID-19 vastu vaktsineerimine, lapsed) või kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E–R kell 8–18).

Vaktsineerimine toimub

 • Tartu Ülikooli Kliinikumi peahoones, L. Puusepa 8, J-korpus, E–R kell 11–13
 • Kvartali keskuse kliinikumi vastuvõtukabinetis, Riia 2, I korrus, E–R kell 16–18, L kell 12–14.

Vaktsineerima tulles pöörduge esmalt registratuuri (kaasas lapse ja lapsevanema isikut tõendav dokument).

Vaktsineerimiskuur koosneb kahest doosist, teine doos manustatakse 6 nädala möödudes. Teise doosi vaktsineerimise aeg saadetakse lapsevanema e-posti aadressil pärast esimese doosi manustamist. Kui Teil on vaja muuta vaktsineerimise aega, helistage palun telefonil 731 7200.

Kui laps on COVID-19 haiguse läbipõdenud, soovitavad eksperdid vaktsineerida last ühe doosiga kuue kuu möödumisel tervenemisest.

COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimed on lastel samasugused nagu täiskasvanutel: levinuimad on süstekoha reaktsioonid nagu valu, turse, punetus; ning üldised reaktsioonid nagu palavik, lihase-liigesevalu, üldine haiglane enesetunne ja lümfisõlmede suurenemine, mis mööduvad reeglina mõne päevaga.

EL COVID tõend

EL COVID tõendi saab alla laadida patsiendiportaalis digilugu.ee. Portaali sisselogimiseks on vajalik ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID.

Kui Teil ei ole võimalik ise patsiendiportaalis tõendit alla laadida, saate tõendi loomiseks esitada avalduse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktis. Eeltäidetud avaldus tuleb viia sobivasse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti ning seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile.

Gripivaktsiin

Tõhustusdoosiga samal päeval on võimalik kliinikumi peahoones (L. Puusepa 8, I korrus) teha ka gripivastane vaktsineerimine. Aja broneerimine eelnevalt ei ole vajalik.

Vaktsineerima tulles võtke kaasa ID-kaart, pöörduge N. Lunini tänava poolsesse registratuuri ja tasuge vaktsiini maksumus 13€. Teenus on tasuta 65+ inimestele. Vaktsineerimisel kasutatakse Vaxigrip Tetra vaktsiini. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist.

Pidage enne vaktsineerimist ja aja broneerimist nõu pere- või raviarstiga, kui:

 • Teil on kunagi tekkinud tõsine allergiline reaktsioon pärast mõne vaktsiini manustamist;
 • Teil on hetkel kõrge palavik (üle 38°C);
 • Teil on probleeme verejooksude või verevalumitega või kui võtate vere hüübimist mõjutavaid ravimeid;
 • Teie immuunsüsteem ei toimi korralikult (immuunpuudulikkus) või kui Te võtate immuunsüsteemi nõrgestavaid ravimeid (näiteks suurtes annustes glükokortikosteroide või vähiravimeid).
 • Tulge kohale 5 minuti varem, et registreerida oma saabumine.
 • Võtke kaasa ID-kaart ja tõhustusdoosi puhul ka vaktsineerimistõend.
 • Pange selga riided, mis võimaldavad kiiret ligipääsu õlavarre lihasele. Üleriided andke garderoobi.
 • Vaktsineerimise järgselt palutakse Teil istuda edasi ootealale, jälgida oma seisundit ja teavitada tervishoiutöötajat, kui enesetunne muutub.
 • Kui enesetundes muutusi ei ilmne, võite lahkuda 15 minuti möödudes.

Teise doosi vaktsineerimise ajast teavitatakse Teid SMS-i ja e-kirja teel. Palun kontrollige eelnevalt oma andmeid ePatsiendi portaalis ja eesti.ee lehel.

Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga. Kui vaktsineerimise järgsed kõrvaltoimed on tavatult häirivad, kestavad kauem kui 2−3 päeva või neid ei ole kirjeldatud infolehes, siis võtke ühendust pere- või raviarstiga.

Lisainfot Comirnaty (Pfizer/BioNTech) vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Moderna COVID.19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Jannsen COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Nuvaxovid COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfo

Terviseameti vaktsineerimisalane koduleht vaktsineeri.ee

Kõrvaltoimetest teavitamise teatis

Perearsti nõuandetelefon 1220

Lisaküsimused patsiendiinfo@kliinikum.ee