Tartu vaktsineerimiskeskus

Tartu vaktsineerimiskeskuses (aadressil Ihaste tee 7, A. Le Coq Sport spordimaja) saavad kõik soovijad alates 12. eluaastast vaktsineerida end COVID-19 vastu. Esimese doosi vaktsineerimiseks broneerige aeg või tulge etteregistreerimata keskuse lahtioleku päevadel (vt kalendris märgitud kuupäevad) kell 10-18.

Tartu vaktsineerimiskeskus on juulis avatud veel: 26.-30. juulil.

Tartu vaktsineerimiskeskus on augustis avatud: 2.-3. august; 6.-9. august, 12.-20. august; 23.-25. august; 28.-31. august.

Aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00). Aja broneerimiseks digiregistratuuris tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Comirnaty (Pfizer/BioNtech), Moderna ja Jansseni vaktsiini (etteregistreerimata aegadel vaid Pfizeri vaktsiini).

Teise doosi vaktsineerimise aeg saadetakse Teile e-posti aadressil pärast esimese doosi manustamist. Kui Teil on vaja muuta 2. doosi vaktsineerimise aega, helistage palun telefonil 731 7200.

Kui Te vaktsineerimisele mingil põhjusel tulla ei saa, siis palun teatage sellest telefonil 731 9099 (E-R 07.30-18.00) või edastage oma soov kliinikumi kodulehe “Patsiendile” rubriigis (Eriarsti vastuvõtt – Vastuvõtuaja tühistamine).

Alaealistel palume tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.

Pidage enne vaktsineerimist ja aja broneerimist nõu pere- või raviarstiga, kui:

 • Teil on kunagi tekkinud tõsine allergiline reaktsioon pärast mõne vaktsiini manustamist;
 • Teil on hetkel kõrge palavik (üle 38°C);
 • Teil on probleeme verejooksude või verevalumitega või kui võtate vere hüübimist mõjutavaid ravimeid;
 • Teie immuunsüsteem ei toimi korralikult (immuunpuudulikkus) või kui Te võtate immuunsüsteemi nõrgestavaid ravimeid (näiteks suurtes annustes glükokortikosteroide või vähiravimeid).
 • Vaktsineerimiskeskus asub Tartus aadressil Ihaste tee 7, A. Le Coq Sport spordimajas.
 • Tulge kohale 5 minuti varem, et registreerida oma saabumine. Tulge kohale ilma saatjata, v.a siis, kui vajate abi liikumisel.
 • Võtke kaasa ID-kaart ja kui Teil on olemas, siis ka vaktsineerimispass.
 • Pange selga riided, mis võimaldavad kiiret ligipääsu õlavarre lihasele. Üleriided andke garderoobi.
 • Sisenedes A. Le Coq Sport spordimajja, tehke käteantiseptikat ja pange ette uus mask. Maskid asuvad sissepääsu juures. Hoidke teistega turvalist distantsi.
 • Liikuge mööda vaba vahekäiku registreerimislaua juurde ja tuvastage end ID-kaardi alusel.
 • Liikuge edasi vaktsineerimisboksi, võtke istet ja paljastage õlavars. Kliinikumi õed teostavad vaktsineerimise ja vastavad vajadusel Teie küsimustele.
 • Vaktsineerimise järgselt palutakse Teil istuda edasi ootealale, jälgida oma seisundit ja teavitada tervishoiutöötajat, kui enesetunne muutub.
 • Kui enesetundes muutusi ei ilmne, võite lahkuda 15 minuti möödudes.

Teise doosi vaktsineerimise ajast teavitatakse Teid SMS-i ja e-kirja teel. Palun kontrollige eelnevalt oma andmeid ePatsiendi portaalis ja eesti.ee lehel.

Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga. Kui vaktsineerimise järgsed kõrvaltoimed on tavatult häirivad, kestavad kauem kui 2−3 päeva või neid ei ole kirjeldatud infolehes, siis võtke ühendust pere- või raviarstiga.

Lisainfot Comirnaty (Pfizer/BioNTech) vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Moderna COVID.19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Jannsen COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Vaxzevria (endine AstraZeneca) vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfo

Vastused korduma kippuvatele küsimustele

Sotsiaalministeeriumi COVID-19 vaktsineerimise plaan

Terviseameti vaktsineerimisalane koduleht vaktsineeri.ee

Kõrvaltoimetest teavitamise teatis

Perearsti nõuandetelefon 1220

Lisaküsimused patsiendiinfo@kliinikum.ee