COVID-19 vaktsineerimine

Tõhustusdoos

Kliinikumis saavad end tõhustusdoosiga vaktsineerida kõik alates 18. eluaastast kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest. Vaktsineerimine toimub L. Puusepa 8 hoones, E-R kell 9.00-19.00, L-P kell 11.00–16.00.

Vaktsineerida saab nii aega broneerides kui ka ilma. Aeg broneerige kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00) või e-Patsiendi portaalis valides erialaks “COVID-19 vastu vaktsineerimine”. Vaktsineerimise asukohana saab valida kas L. Puusepa 8 hoone (sisenemine N. Lunini tn poolsest sissepääsust) või Kvartali keskuse vaktsineerimiskabineti.

Vaktsineerima tulles võtke kaasa ID-kaart ja esitage registratuuritöötajale oma eelnev vaktsineerimistõend. Tõhustusdoosi tegemisel kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiini sõltumata sellest, millise COVID-19 vaktsiiniga on eelnevalt vaktsineerimiskuur läbitud.

Esmane vaktsineerimiskuur

Kliinikum pakub vaktsineerimist 1. ja 2. doosiga Tartu Ülikooli Kliinikumi peahoones (L. Puusepa 8, E-R kell 9.00-19.00, L kell 11.00–16.00, vaktsineerimise soovist andke teada registratuuris) ja Kvartali keskuse vastuvõtukabinetis (Riia 2, I korrus, E-R kell 16.00-19.00, L-P kell 12.00–16.00).

Vaktsineerida saava kõik soovijad alates 12. eluaastast nii aega broneerides kui ka ilma. Aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E-R kell 08.00-18.00). Aja broneerimiseks digiregistratuuris tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin: Pfizer, Moderna või Janssen.

Teise doosi vaktsineerimise aeg saadetakse Teile e-posti aadressil pärast esimese doosi manustamist. Kui Teil on vaja muuta vaktsineerimise aega, helistage palun telefonil 731 7200. Kui Te vaktsineerimisele mingil põhjusel tulla ei saa, siis palun teatage sellest ööpäevaringsel telefonil 731 9099 või edastage oma soov kliinikumi kodulehe “Patsiendile” rubriigis (Eriarsti vastuvõtt – Vastuvõtuaja tühistamine). Alaealistel palume tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga.

Gripivaktsiin

Tõhustusdoosiga samal päeval on võimalik kliinikumi peahoones (L. Puusepa 8, I korrus) teha ka gripivastane vaktsineerimine. Aja broneerimine eelnevalt ei ole vajalik.

Vaktsineerima tulles võtke kaasa ID-kaart, pöörduge N. Lunini tänava poolsesse registratuuri ja tasuge vaktsiini maksumus 13€. Teenus on tasuta 65+ inimestele. Vaktsineerimisel kasutatakse Vaxigrip Tetra vaktsiini. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist.

EL COVID tõend

EL COVID tõendi saab alla laadida patsiendiportaalis digilugu.ee. Portaali sisselogimiseks on vajalik ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID.

Kui Teil ei ole võimalik ise patsiendiportaalis tõendit alla laadida, saate tõendi loomiseks esitada avalduse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktis. Eeltäidetud avaldus tuleb viia sobivasse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti ning seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile.

Pidage enne vaktsineerimist ja aja broneerimist nõu pere- või raviarstiga, kui:

  • Teil on kunagi tekkinud tõsine allergiline reaktsioon pärast mõne vaktsiini manustamist;
  • Teil on hetkel kõrge palavik (üle 38°C);
  • Teil on probleeme verejooksude või verevalumitega või kui võtate vere hüübimist mõjutavaid ravimeid;
  • Teie immuunsüsteem ei toimi korralikult (immuunpuudulikkus) või kui Te võtate immuunsüsteemi nõrgestavaid ravimeid (näiteks suurtes annustes glükokortikosteroide või vähiravimeid).
  • Tulge kohale 5 minuti varem, et registreerida oma saabumine.
  • Võtke kaasa ID-kaart ja tõhustusdoosi puhul ka vaktsineerimistõend.
  • Pange selga riided, mis võimaldavad kiiret ligipääsu õlavarre lihasele. Üleriided andke garderoobi.
  • Vaktsineerimise järgselt palutakse Teil istuda edasi ootealale, jälgida oma seisundit ja teavitada tervishoiutöötajat, kui enesetunne muutub.
  • Kui enesetundes muutusi ei ilmne, võite lahkuda 15 minuti möödudes.

Teise doosi vaktsineerimise ajast teavitatakse Teid SMS-i ja e-kirja teel. Palun kontrollige eelnevalt oma andmeid ePatsiendi portaalis ja eesti.ee lehel.

Kõrvaltoimed on enamasti kerged ja mööduvad mõne päevaga. Kui vaktsineerimise järgsed kõrvaltoimed on tavatult häirivad, kestavad kauem kui 2−3 päeva või neid ei ole kirjeldatud infolehes, siis võtke ühendust pere- või raviarstiga.

Lisainfot Comirnaty (Pfizer/BioNTech) vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Moderna COVID.19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfot Jannsen COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimete kohta lugege siit.

Lisainfo

Terviseameti vaktsineerimisalane koduleht vaktsineeri.ee

Kõrvaltoimetest teavitamise teatis

Perearsti nõuandetelefon 1220

Lisaküsimused patsiendiinfo@kliinikum.ee