Tartu vaktsineerimisbussid teevad augusti lõpuni väljasõite igapäevaselt

Alates 12. augustist teevad Tartu vaktsineerimisbussid väljasõite igal päeval vähemalt augustikuu lõpuni. Veel sellel nädalal jõuavad bussid nii Tartu avaturule, Lõunakeskusesse, Elvasse kui ka muudesse Tartumaa piirkondadesse.

Tartu linna abilinnapea Mihkel Lees tunneb heameelt, et eelmisel nädalavahetusel kasutas Tartu kaubamaja juures võimalust vaktsineerida otse linnasüdames koguni üle 500 inimese. „Vaktsineerimisbuss Kaubamaja juures juhatas sisse vaktsineerimiskampaania „Avatud Tartu“ uue etapi. Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabi ühine eesmärk on viia lähinädalatel vaktsineerimisvõimalus inimeste kodudele ja igapäevastele liikumismarsruutidele võimalikult lähedale. Soovime, et vaktsineerimisvõimalus avaneks headele tartlastele  ja Tartu külalistele kõikide linnaosade suuremate kaubanduskeskuste juures,“ sõnas Lees.

„Kohtasime bussis nii tartlasi, tartumaalasi kui ka inimesi teistest Eestimaa paikadest, kelle huvi vaktsineerimise vastu oli suur. See annab kindlust suurendada vaktsineerimisbusside kättesaadavust ning laiendada asukohtade valikut Tartu ja Tartumaa erinevais paigus, et lihtsustada veelgi inimeste jaoks vaktsineerima jõudmist,“ rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder.

Sel nädalal peatuvad Tartu vaktsineerimisbussid ja ootavad kõiki soovijaid vaktsineerima Tartu linnas: 12. augustil Tartu avaturu Turusilla juures parklas, 14.–16. augustil Tartu Lõunakeskuse juures ning Tartumaal: 13. augustil Vasula Mõisatallis, Kärkna Terminali tanklas, Laeva kultuurimajas, Kõrveküla A&O poe parklas ja Elvas 14. augustil. Täpne info vaktsineerimisbussi väljasõidugraafikuga asub kliinikumi kodulehel SIIN.

Vaktsineerimisbussi on oodatud COVID-19 vastu vaktsineerima kõik soovijad alates 12. eluaastast on sobivaimas asukohas ette registreerimata. Kasutusel on Pfizer/BioNTech vaktsiin.

Tiina Teder rõhutas vaktsineerimise vajalikkust, et kaitsta inimesi nii sügis-talvisel perioodil raskelt haigestumast kui ka hoida Tartu ja Tartumaa avatuna kõigile. „Vaktsiinide kättesaadavus võimaldab meil kindlasti olla paremini ja teadlikumalt valmis võrreldes kahe eelmise lainega. Mobiilsed väljasõidud suurendavad vaktsineerimise kättesaadavust ja mugavust veelgi ning julgustame kõiki meid bussis külastama. Praegu, mil valmistutakse uueks kooli- ja tööaastaks on just õige aeg end vaktsineerida COVID-19 vastu,“ lisas Tiina Teder.

Paralleelselt vaktsineerimisbussidele on võimalik kaitsesüsti saada nii Tartu vaktsineerimiskeskuses (A. Le Coqi spordihoones) kui ka Tartu Ülikooli Kliinikumi peamajas aadressil L. Puusepa 8.

Lisainfo:
Mihkel Lees, Tartu abilinnapea
Mihkel.Lees@tartu.ee, tel: 5564 1996

Tiina Teder, vaktsineerimismeeskonna koordinaator
Tiina.Teder@kliinikum.ee, tel: 5331 8490