8.-10. detsembril toimus Roomas rahvusvaheline meeleolu- ja ärevushäirete foorum. Tartu Laste ja Noorukite Vaimse Tervise Keskusest osalesid õed Maarja Koort, Maarjo Rego, Evelin Kuzin ja Marianne Kaasik. Foorum hõlmas endas rahvusvaheliste uurimustööde ettekandeid ja posterpresentatsioone.

1

Senisest efektiivsema ja kättesaadavama lastepsühhiaatrilise abi pakkumine projekti raames loodava Lõuna- Eesti ja Ida-Virumaa laste ja noorukite vaimse tervise keskuse kaudu oli üks eesmärkidest mis sai seatud 2013 aastal kui alustati kahe suuremahulise Norra projektiga, mille eelarve Lõuna-Eesti projekti juures oli 711 764,70€ ja Ida-Virumaa projektis 652 941,18€. Projekte rahastas Norra toetuste programm „Rahvatervis“, Sotsiaalministeerium ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum.

k14.09-16.09.2016 toimus Prahas V Euroopa vaimse tervise konverents. Tartu Laste ja noorukite vaimse tervise keskusest osalesid  Maarja Koort, Marietta Juurikas, Ilona Seedre, Liili Saar, Egle Aul, Külliki Veigel ja Marianne Kaasik.

2.10-04.10.2016 toimus Veneetsias GLAD 2016 konverents (Global Addiction Conference) Tartu Laste ja Noorukite Vaimse Tervise keskusest osalesid 4 õde - Kadri Kripson, Ilona Seedre, Ilja Tretjakov ja Liili Saar.

Olete oodatud koolitusele ”Põngerjaõpetus - oskuste õpetamine lastele vaid mõne sammuga”, mis toimub juba 3. oktoobril Tallinnas (hotell Euroopas konverentsisaalis). Koolitust viib läbi mitmete ka eesti keelde tõlgitud raamatute autor Ben Furman. Tegemist on Soome psühhiaatri, psühhoterapeudi ja lahendustele suunatud lähenemise treeneriga, kes on nüüd nõustunud viima läbi koolitust ka Eestis!