25. septembril avati Valga Haiglas laste ja noorte vaimse tervise kabinet, kus hakkavad tööle vaimse tervise õde Tiina Tuhkanen, sotsiaaltöötaja Eda Lepik, psühholoog Kristi Soogenbits ja psühhiaater Evi Borissenko. Meeskonnale pakub igakülgset supervisiooni SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku lasteosakonna personal.

Piirkondliku meeskonna spetsialistid oskavad hinnata, kas lapse/nooruki probleem kuulub meditsiini valdkonda või on tegemist hoopis hariduse, lastekaitse, sotsiaaltöö või õiguskaitse valdkonda kuuluva probleemiga. Kui spetsialistide hinnangul on tegemist lapse vaimse tervise probleemiga, mille lahendamine vajab meditsiinilist sekkumist, siis saavad spetsialistid otsustada sedagi, kui kiiresti ja kuidas abi korraldada. Vaimse tervise keskuse spetsialistide abile saab toetuda ka siis, kui abivajaja on vaimse tervise probleemide tõttu viibinud uuringutel või ravil haiglas ning vajab edasist jälgimist, ravi ja/või psühhoteraapiat. Selline abi korraldus aitab ära hoida ära tervisliku seisundi halvenemist ning toetab laste ja noorte aga ka perede toimetulekut. Piirkondlike meeskondade töölehakkamisega loodetakse parendada lastepsühhiaatrilise abi kättesaadavust ja järjepidevust.

KONTAKTID:

AS Valga Haigla
Peetri 2, Valga
II korrus

Lisainformatsioon Valga Haigla meeskonna poolt: 

Meie meeskonnas on vaimse tervise õde, kooliõed, lastearst, psühhiaater, sotsiaaltöötaja ja psühholoog. Küsimusi saab neile esitada tööpäeviti 8-16 telefonil 766 5288. Juhul, kui soovitud meeskonnaliikmega ei ole võimalik kohe ühendust saada, jätke palun kõne vastu võtnud töötajale oma kontaktandmed ja Teile
helistatakse tagasi esimesel võimalusel. Etteregistreerimine haigla registratuuris ja telefonil 7665100. 

Lapse vaimse tervise kabinetti suunamisel ootab meie meeskond lapse vabas vormis iseloomustust koos probleemi kirjeldusega ning vanemate nõusolekut vaimse tervise kabineti külastamiseks. Nõusoleku blanketi leiate meie haigla kodulehelt rubriigist Varia — Lõuna-Eesti laste ja noorukite vaimse tervise keskus. www.valgahaigla.ee.

 

DSC 0178 DSC 0180 DSC 0183 DSC 0194

DSC 0198 DSC 0213  DSC 0215 DSC 0216

DSC 0214 DSC 0219