Kliinikum avas L. Puusepa tänava poolse sissepääsu

4. maist on Maarjamõisa haiglas avatud taas kaks sissepääsu – L. Puusepa tänava ning N. Lunini tänava poolne.

L. Puusepa tänava poolne sissekäik on mõeldud ennekõike naistekliiniku ning päevakirurgia patsientidele, ent ladusamaks patsientide liikumise korraldamiseks antakse ambulatoorsele või statsionaarsele ravile tulevale patsiendile ka juhised, millist sissepääsu kasutada. „Kliinikumi ennetavad meetmed viirusinfektsioonide leviku takistamiseks on olnud väga efektiivsed ning hoolitseme jätkuvalt selle eest, et nii patsientidel kui ka töötajatel on kliinikumi majades ohutu,“ kinnitas kliinikumi kriisjuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf.

Kliinikumi juhatuse esimehe kohusetäitja ja Lõuna meditsiinistaabi juht Marek Seer peab samuti aega küpseks, et avada lisasissepääse ning seada eesmärgiks ravitöö kiire taastumine järgmiste nädalate jooksul. „L. Puusepa tänava poolne sisenemine on sisse seatud järgides nii Maarjamõisa haigla praegust kui ka teiste kliinikumi majade kontrollpunktide loogikat. See tähendab, et patsientide teekond on kontrollitud, sisenemiseks on kasutusel üks ning väljumiseks teine tee,“ rääkis Marek Seer. „Kõikide sisenevate patsientide tervislikku seisundit kontrollitakse kliinikumi õdede poolt, kes küsitlevad patsiente ning mõõdavad kehatemperatuuri,“ lisas Seer.

Sel nädalal alustavad ravitööga kirurgiakliinik, sisekliinik, naistekliinik, südamekliinik ning traumatoloogia ja ortopeedia kliinik. „Kliinikum suurendas ravitöö kättesaadavust jätkuvalt kehtivas eriolukorras juba eelmisel nädalal ning hiljemalt järgmiseks nädalaks jõuab ravitöö taastamine kõikide kliinikuteni. Kinnitan jätkuvalt, et kliinikumil on olemas kõikide nende patsientide andmed, kelle ambulatoorne või statsionaarne ravi olude sunnil edasi lükkus. Kõikide nende patsientidega võtavad kliinikumi töötajad ühendust maikuu jooksul,“ rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Kliinikum soovib pakkuda oma patsientidele jätkuvalt parimat ravi ning palub patsientidel omalt poolt panustada ravile või vastuvõtule tulles haiglaruumides distantsi hoidmise, kätehügieeni ning kaitsemaski kandmise läbi. Kaitsemask antakse kõikidele patsientidele kontrollpunktis.

Lisainfo:
Marek Seer, juhatuse esimehe kt
Marek.Seer@kliinikum.ee
Tel: 731 9401