Kliinikum laiendab esmaspäevast COVID-19 testimist

Alates esmaspäevast, 16. novembrist testitakse Tartu Ülikooli Kliinikumis SARS-CoV-2 suhtes kõiki patsiente, kes saabuvad haiglaravile või päevakirurgia protseduurile. Testimise kohustus ei puuduta kuni 14-aastaseid sümptomiteta lapsi. Täpsem info siin.

Statsionaarsele ravile saabujatel tehakse test kliinikumis esimesel võimalusel pärast patsiendi haiglasse vastuvõtmist.

Päevakirurgia patsiendid peavad tegema SARS-CoV-2 testi kuni 72 tundi enne kliinikumi saabumist. Proovi võtmisele saatmise eest hoolitsevad kliinikumi tervishoiutöötajad. Patsiendi mugavuse suurendamiseks on kliinikum sõlminud kokkulepped erinevate maakondade testimispunktidega.

Ambulatoorsed vastuvõtud (v.a päevakirurgia) ja uuringud jätkuvad senise korralduse alusel, mille puhul tuleb patsiendil endiselt täita tervisedeklaratsioon, teha käte antiseptikat, kanda maski ning hoida distantsi.

Haiglaruumides palume patsientidel hoida turvalist distantsi, ruumi sisenedes ja sealt lahkudes teha käte antiseptikat ning haigla avalikes ruumides kanda maski. Maski saab haigla sissepääsudel ja osakondadest. Maski kasutamise õpetuse leiab siit.

Ühtlasi palub kliinikum patsientidel kontrollida enda ja oma laste kontaktandmete õigsust Tartu Ülikooli Kliinikumi ePatsiendi portaalis. Oluline on aidata seda teha ka oma eakatel lähedastel. Kontaktandmed on vajalikud selleks, et vajadusel patsiente teavitada ravile saabumise tingimustest.