Kliinikum tagab Rally Estonia meditsiiniteenuse

14.–17. juulil toimuva Rally Estonia meditsiiniteenuse kättesaadavuse tagab Tartu Ülikooli Kliinikum koostöös Tartu Kiirabiga. 

Rally Estonia, mis on ühtlasi nii autoralli WRC maailmameistrivõistluste etapp kui ka Eesti meistrivõistluste etapp, sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel, kus igal kiiruskatsel on tööl kuni kümme kiirabibrigaadi.

Dr Annika Uue kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnast toob välja, et kliinikum ja kiirabi on olnud Rally Estonia partneriks ka kahel eelneval aastal. „Korraldusmeeskonna ootus kliinikumile on erialadeülese kõrgetasemelise, kiire, operatiivse ning professionaalse arstiabi tagamine võistlejatele, kui seda peaks vaja olema. Tegemist on küll ohtliku spordialaga, ent tänapäevased turvanõuded ralliautodele on klass omaette ja väga raskeid õnnetusi toimub väga harva,“ rääkis dr Uue.

Seoses MM-kalendri WRC autoralli etapi toimumisega tekitatakse kliinikumi L. Puusepa 8 peamaja juurde ka ajutine helikopteri maandumisplats, juhuks, kui vajalikuks osutuvad meditsiinilennud. Seetõttu on L. Puusepa 8 F-korpuse parkla suletud alates 13. juuli kell 16.00 kuni 17. juuli kell 23.00.

WRC Rally Estonia 2022 sõidetakse 4-päevase võistlusena. Stardipoodium ja esimene kiiruskatse toimuvad neljapäeva õhtul ja finišisse jõutakse pühapäeva pärastlõunal. Rallil läbitakse 24 kiiruskatset, mille kogupikkus on ca 315 km. Rohkem infot Rally Estonia kodulehel.

Teate edastas
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus