Tartu Ülikooli Kliinikumi uue hoone avamine on suursündmus nii tartlastele kui kõigile eestimaalastele. Mitte ainult sellepärast, et tegemist on esimese taasiseseisvunud Eestis alustatud ja valminud suure tipptasemel haiglahoonega. Ülikooli õppe- ja teadusbaasina on kliinikum eesti meditsiini alustala, millest sõltub arstiabi tase kogu riigis. Tartu arstid on aegade jooksul andnud oma tähelepanuväärse panuse ka rahvusvahelise meditsiini arengusse.

Tartlased on arstiabi osas olnud priviligeeritud seisus juba üle 200 aasta, mil siia kliinikum loodi ning ravimine õppe- ja teadustööga seoti. Nii on kõrgeimal tasemel arstiabi olnud tartlastel alati käe ulatuses.

Tore on seegi, et koos teiste osakondadega kolib uude majja ka naistekliinik sünnitusosakonnaga – nüüdsest võtab Tartu oma uued ilmakodanikud vastu parimates tingimustes, mida meil neile täna pakkuda on.

Eesti tippmeditsiin on saanud endale väärilised tingimused. Esimene etapp Maarjamõisa meditsiinilinnaku rajamisel on nüüd edukalt selja taga ja loodan, et edasine areng kulgeb sama ladusalt. Siis võime 2015. aastal koos uhkust tunda Tartu kaasaegse meditsiinilinnaku üle Maarjamõisas.


Urmas Kruuse.

Urmas Kruuse
Tartu linnapea