klaaskatusklaaskatus altSeptembris avanes Kliinikumi Lehel võimalus teha ringkäik Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärgu käigus valmivates korpustes. Meid saatsid ehitusjärelvalve esindajad.


Esimesena hakkas kohe silma, et valmimisjärgus uue peasissekäigu aatrium oli saanud klaasist fassaadiseina ning klaaskatuse 4. korrusel. Selle paigaldamine oli äsja lõppenud ning jäänud olid veel mõned lisatööd nagu näiteks tihendite paigaldamine ja konstruktsioonide värvimine. Klaaskatus aatriumi kohal tagab selle, et ruumi pääseb pidevalt päevavalgus. 4. korrusel oli paigaldatud klaaskatus ka nö peatänaval ehk galeriil, mis ühendab omavahel erinevaid ehitusjärke.


galeriisisekliinik

Edasi kõndisime mitu korrust ülespoole ning nägime, et siseseinte ehitustööd on täies hoos. Näiteks L-korpuses valmivates sisekliiniku administratsiooni ruumides olid paigaldatud esimene kiht Brasiilia vineeri – nii kliiniku juhataja, direktori kui ka sekretäride tubades. Paar korrust üleval pool tegutsesid ehitajad sisetööde kallal palatiosakonnas.


8. ja 9. korrusel valasid ehitusmehed põrandaid, betoon oli veel nii värske ja pehme, et jalajälje jäädvustamine põranda sisse poleks olnud mingi probleem. Kõiki korruseid iseloomustas kaunis vaade, mida korrus ülespoole, seda võimsam ja ilusam.


kraanaRingkäigu lõppedes andis ehitusjärelvalve meile võimaluse ka L-korpuse katusele minna. Katuselt avanes suurepärane vaade üle terve Tartu. Katusel oli näha, et naaberkorpuses, täpsemalt siis K-korpuse tipus oli tornkraanal viimane tööpäev ning ehitajad tegelesid selle lahti monteerimisega. K-korpuses on seega lõppenud rasketehnika ja –materjali tõstmised, edasi teevad mehed nii sisetöid kui ka fassaadi välitöid ilma kraanata. Kuu lõpuks demonteeritakse ka L-korpuse tornkraana.


Kui küsisin kliinikumi projektijuhi Toomas Kivastiku käest, kas samal ajal aasta pärast on meditsiinilinnaku II järgu ehitus valmis, sain vastuse, et nii peaks see olema küll. „Jah, aasta pärast on ehituse valmimistähtaeg, ent siis algab teistmoodi raske protsess – kolimine," sõnas Kivastik.