lk12 Evelin Tamm7. detsembril andis president Toomas Hendrik Ilves üle tänavused Aasta Vabatahtliku tiitlid. Teiste seas pälvis tunnustuse ka Lastefondi pikaaegne vabatahtlik Evelin Tamm. Palusime hinnatud ja toimekal vabatahtlikul vastata mõnele küsimusele.


Kui kaua oled sa Lastefondi vabatahtlikuna tegutsenud ja kuidas sa selleni jõudsid?
Minu teekond Lastefondi juurde sai alguse 2010. aastal, kui ma olin sotsiaaltöö tudeng Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis. Olin just praktikal Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses ja seal üks minu kolleeg oli juba Lastefondi vabatahtlik. Ta rääkis mulle Lastefondi mänguasjade kogumisüritusest ja nii ma läksingi temaga koos Tartu Kaubamajja mänguasju viima. Seal andsin fondi vabatahtlikele enda e-maili aadressi, mind lisati vabatahtlike listi ja pärast seda osalesin juba Lastefondi koosolekutel.


Seega oled sa olnud fondis juba üle nelja aasta. Mis sind fondis hoiab?
Ausalt öeldes, ma ei olnudki esialgu täiesti kindel, et Lastefond on minu jaoks õige koht ega teadnud, kas hakkan üldse heategevusfondiga tegelema. Aga minu jäämise otsustas üks koosolek, kus vabatahtlike koordinaatoriks sai praegune tegevjuht Sandra Liiv. Koosolekul räägiti erinevatest sündmustest, millest oli kõikidel vabatahtlikel võimalus võtta osa. Seltskond oli tore ja minu kaasamine heategevusfondi tegevustesse andis mulle kindlustunde, et ma võiksin jääda. Siis ma sain aru, et Lastefond on minu jaoks õige koht.


Need asjad, millega ma vabatahtlikuna tegelen, pakuvad mulle erinevaid võimalusi midagi uut kogeda ja kedagi aidata. Olen olnud projektijuht, ürituste koordinaator ja isegi vabatahtlike koordinaator. Ma teen Lastefondis just seda, mis mulle väga meeldib, näiteks tegelen lastega maratoniüritustel ja tutvustan fondi tegevusi lapsevanematele. See on erinev minu igapäevatööst ja pakub mulle suurt rõõmu. Ma naudin seda möllu! Lastefond on väga mitmekülgne ja igaüks leiab siin endale sobivad tegevused. Kui inimesel on siiras soov panustada laste tulevikku ja ta on kohusetundlik, siis Lastefond ongi õige koht.


Mida Aasta Vabatahtliku tiitel sinu jaoks tähendab?
Muidugi on see suur tunnustus. Ma ei suuda siiani uskuda, et mind paljude teiste seast välja valiti. Olen endalt küsinud, miks just mina, millega olen ma selle ära teeninud... Sest enda arvates ei tee ma mitte midagi sellist, mida keegi teine ei saaks teha. „Aga ju ma siis olen selle ära teeninud," püüan nüüd endamisi mõelda ja harjuda tähelepanu ning sõpradepoolse heatahtliku „tögamisega". Loodan, et minu tegutsemine ja selle märkamine nakatab ka teisi selle poole püüdlema ja uusi väljakutseid otsima!