Linnakodanikele mõeldud tervisepäevad on toimunud igakuiselt veidi üle aasta ning saanud ootamatult populaarseks – igakuised erinevaid teemasid katvad infotunnid on linnarahva seas oodatud ning kiidetud. Kliinikumi Leht avab tagamaad, kes on need tublid õed, kelle abil tervisepäevad teoks saavad.

Agnes Anton Agnes Anton

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliis Laidver Aiis Laidver

 

 

 

 

 

 

 

 

Birgit NädalBirgit Nadal

 

 

 

 

 

 

 


Erli Vain Erli Vain

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kristina Majuri Kristina Majuri

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristina Sobchenko Kristina Sobchenko

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristi Aidla Kristi Aidla

 

 

 

 

 

 

 

 

Külli Miljukov Kulli Miljukov

 

 

 

 

 

 

 

 

Maarika Jaguson Maarika Jaguson

 

 

 

 

 

 

 

 

Merlin Arend Merlin Arend

 

 

 

 

 

 

 

 

Margarita Milihhina

 Margarita Milihhina


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisaks on oma panuse tervisepäevade toimumisse andnud: Taivi Mutso, Anne Hämäläinen, Kaire Kool, Maarja Pae, Kaja Jurkevitš, Kadi Tarasova, Stella Gering, Ester Vatsk, Kaja Lestsepp, Nele Jaanimägi, Tatjana Jušinski, Marju Meus, Tiiu Kõrran, Kadri Saarma, Tiina Silgu, Airi Ott, Anne Punnar, Irina Sapatšuk, Riina Kaeramaa, Pille Mekk, Katrin Ploomipuu, Julia Krivonozko, Ülle Pihor, Taimi Taimalu, Margit Roose, Tiina Teder, Airin Treiman-Kiveste, Ege Mäesalu, Mare Oder, Siret Läänelaid, Maire Aruots, Eda Toomeos, Liis Ruben, Airi Sula, Annely Pihu, Monika Punapart, Tiiu Tali, Merle Taevik-Valk, Ketlin Veeväli, Triin Laurits, Inna Raud, Tiia Johannes, Piret Vider, Kaire Kärner, Tuuli Tasa, Kaire Tsäro, Marina Beljaev, Erika Tallo, Karine Rüütel, Helen Kuiv, Kristi Rätsepso, Jana Juul.

 

Margus Ulst, ülemarst: On hea meel, et kliinikumi õdedel on piisavalt õhinat uute ettevõtmiste algatamiseks. Veelgi uhkem tuleb olla selle üle, et algatus on muutunud igakuiseks traditsiooniks, kuhu on kaasatud paljude kliinikute õed.
Meditsiini eesmärk on tööterve inimene ning ennetada on ju lihtsam, kui tagajärgedega tegeleda. Õe roll on taasiseseisvumise ajal palju muutunud ning kliinikumi õed on eriala arendajate esireas ja arvamusliidrid. Meie õed on tõesti väga tublid ja tahan neid selle eest tänada ja tunnustada. Lisaks loodan, et ettevõtlike õdede read täienevad veelgi.
Ilusaid pühi ja palju tervislikke neljapäevi ka järgmisel aastal!

 

Tiina Freimann, ülemõde: Mul on väga hea meel, et paljud kliinikumi õed on võtnud südameasjaks kohalike elanike tervise edendamise ja terviseharituse parandamise, mis on õdede kutse missioon kogu maailmas. Suur tänu tublidele ja entusiastlikele kolleegidele harivate tervisepäevade eest!

 

Ester Öpik, Eesti Õdede Liidu president: Nüüdisaegne õendus asetab keskmesse patsiendi ja tema lähedased. Õe roll on lisaks raviprotseduuridele patsiendi ja tema pereliikmete nõustamine ja abistamine. Praegu on õel palju enam iseseisvaid ülesandeid kui aastakümneid tagasi, samuti on kõrgem õdede kvalifikatsioon. Iseseisvad õendusabiteenused võtavad vähemaks arstide koormust ja võimaldavad patsiendil saada kiiremat juurdepääsu tervishoiuteenusele.

Öeldakse ju, et hüva nõu olevat kallis! Õdedena teame ka, et inimestele kipub vahel professionaalne tervisenõu kättesaamatus kauguses olema. Seega on hästi mõistetav, miks Eesti Õdede Liidu Tartu piirkond koos Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga võtsid elanikkonnale korraldada Tervislike Neljapäevade sarja. Tänaseks on neljapäevasid kokku olnud juba kaheksa ning head tervisenõu saanuid ligi tuhat inimest. Igal neljapäeval ikka vastavalt välja kuulutatud teemale.

Rõõmu ja kasu tervisepäevade tegemisest on olnud kõikidel – nii nõu andjatel kui saajatel. Suur tänu sarja vedajatele ning jaksu!