lk2 Olga RatsepOlen sündinud ja kasvanud Kohtla-Järve linnas. Peale Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi lõpetamist astusin Tartu Ülikooli arstiteaduskonda ja juba 4. kursusel hakkasin huvi tundma hematoloogia vastu. Mind inspireeris dr Marju Hein, kes oli mu hematoloogia praktika juhendaja. See kogemus mõjutas kindlasti mu otsust residentuuri valimisel ning pärast arstiteaduskonna lõpetamist otsustasin süveneda hematoloogiasse. Hematoloogia on äärmiselt huvitav, mitmekülgne, väga kiiresti arenev ja nõuab pidevat enesetäiendamist. Kuna meie patsiendid tulevad ravile korduvalt ning eduka ravi järgselt jäävad ka jälgimisele, kujuneb selle perioodi jooksul arsti ja patsiendi vahel tugev, siiras ja usalduslik side. Pean seda väga oluliseks ja selle väärtus on minu jaoks hindamatu.

 

Alates maikuust töötan täiskohaga hematoloogia-onkoloogia kliinikus hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakonnas arst-õppejõuna, kus mind ümbritseb väga toetav ja sõbralik meeskond. Üheks tähtsaks isiklikuks saavutuseks pean juunis Stockholmis toimunud Euroopa Hematoloogia Assotsiatsiooni (EHA) eksami edukat sooritamist.


Teen oma tööd südamega ja soovin teha kõik endast oleneva, et patsiendid tunneksid vaatamata oma raskele diagnoosile igakülgset toetust ja abivalmidust ning saaksid maailma standarditele vastavat kvaliteetset ravi.


Vaba aja pühendan oma perele. Olen õnnelik naine ja nelja-aastase tütre ema.


Dr Ain Kaare, hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakond: Olgat tunnen nüüdseks juba terve igaviku (4-aastane residentuur tundub ju kui igavik). Kogu selle aja jooksul on mind võlunud tema abivalmidus, teadmishimu ja tasakaalukus. Ei ole tema suust veel „ei“ sõna kuulnud. Loodame teda mitte ära rikkuda, et ka 100 aasta pärast tema kohta sama juttu võiks kirjutada.