Neinar Seli stipendiumi laureaadid on professorid Alan Altraja ja Katrin Õunap (21.05.2025)
Tartu Kultuurkapitali juurde on Neinar Seli poolt asutatud meditsiinivaldkonna alakapital, mille eesmärk on tunnustada Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajate teadustöö tegemist ja publitseerimist. Stipendiumit antakse välja kahes kategoorias: viimase kalendriaasta ja viimase viie aasta jooksul enim teadusartikleid publitseerinud autorile, kes on märkinud oma töökohaks Tartu Ülikooli Kliinikumi.
Stipendium viimasel viiel aastal enim teadusartikleid publitseerinud autorile antakse välja mitte sagedamini kui kord viie aasta jooksul ning selle suuruseks on 4000 eurot. Ajavahemiku 2020–2024. aastate arvestuses pälvib stipendiumi professor Alan Altraja kopsukliinikust.
Prof Alan Altraja: Ei ole mingi saladus, et tunnustused tulevad alati meeldivalt rabava üllatusena. Neinar Seli teaduspublikatsioonide stipendium on sümpaatne kinnitus sellele, et tehtud töö tulemusi on märgatud. Kuid märksõnadeks on ikkagi koostöö – koostegemine heade ja abivalmis kolleegidega ja õpilastega koha peal, kes aitavad ühendada teadustööd ja kliinilist tööd siinsamas Kliinikumis ja Tartu Ülikoolis, kes mõistavad selle töö tähtsust, ennekõike rahvusvahelist tähtsust, sest Kliinikumi ja Tartu Ülikooli nähtavust aitab suurendada ennekõike just rahvusvaheline koostöö, nii Põhjamaade kui kogu maailmaga. Tänud kuuluvad ka toetavatele ning alati lahendusi leidvatele abilistele Ülikoolis ja Kliinikumi kliiniliste uuringute keskuses ning üldse kõikidele, kellega neid radu on senini koos käidud ja kellega on hea koos edasi liikuda ka tulevikus.“
Teise stipendiumi, mis antakse välja viimase kalendriaasta ehk 2024. aasta teaduspublikatsioonide eest, pälvis Kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku ülemarst-õppejõud ning harvikhaiguste kompetentsikeskuse eestvedaja professor Katrin Õunap. Viimase kalendriaasta teaduspublikatsioonide stipendiumi suurus on 2000 eurot.
Prof Katrin Õunap: Teadustööd tegema inspireerivad esiteks mind harvikhaiguse kahtlusega inimesed, kellega ma kohtun regulaarselt nii geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku kui ka harvikhaiguste kompetentsikeskuse vastuvõtus. Nende keerulised haiguslood panevad mind otsima uusi lahendusi harvikhaiguste diagnostikale ning avastama seeläbi uusi haigusi. Teiseks inspireerivad mind kõik minu teadusgrupi liikmed, kes on samuti innustatud suurest soovist teadust teha ning uusi diagnostika meetodeid avastada. Olen väga tänulik ka oma harvikhaiguste kompetentsikeskuse meeskonnale ja Kliinikumi lastefondile, kes samuti toetavad uute meetodite arendamist nagu vastsündinute skriining, proteoomika ning sihtmärgistamata metaboloomi uuring.
Tunnustused anti üle Tartu Ülikooli Kliinikumi arvamuslõunal.
Kliinikumi Leht