Patsiendid ja nende lähedased saavad vaktsineerida end COVID-19 vastu kliinikumi peahoones

3. augustist on Tartu Ülikooli Kliinikumi patsiendid ning nende lähedased või saatjad oodatud vaktsineerima COVID-19 vastu L. Puusepa 8 majas ette registreerimata. Vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTech vaktsiini.

„Usume, et vaktsineerimine kliinikumis on nii eriarsti vastuvõttudel kui ka teistel uuringutel ja protseduuridel käivatele patsientidele väga mugav võimalus. Lisaks ambulatoorsetele patsientidele vaktsineeritakse patsiendi soovi korral ka haiglaravil viibijaid,“ rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige, õenduse ja patsiendikogemuse juht Ilona Pastarus. Ta lisas, et arvestades igapäevast nakatunute arvu, on õige aeg kasutada kaitsesüstimise võimalust. Haiglaravil viibivatele patsientidele pakub osakonna personal vaktsineerimise võimalust enne haiglast lahkumist.

Patsiendid, lähedased ja saatjad saavad vaktsineerida ette registreerimata. „Oleme sisustanud L. Puusepa 8 maja J-korpuse galeriis neli vaktsineerimisboksi, samuti ooteala ning jälgimisala, kus töötavad kliinikumi immuniseerimisõigusega õed,“ selgitas vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder.

Kliinikumi peahoones vaktsineerimiseks tuleb patsiendil, tema lähedasel või saatjal anda sellest teada L. Puusepa 8 maja registratuurides kas enne või pärast ambulatoorset vastuvõttu, kus neile samaks päevaks vaktsineerimiseaeg tagatakse. Vaktsineerimine toimub J-korpuse galeriis ning kliinikumi töötajad tagavad ka tavapärase vaktsineerimisjärgse jälgimise. „Vaktsineerimisboksid on avatud esmaspäevast laupäevani kell 9:00–17:00. Samal ajal töötab edasi ka Tartu vaktsineerimiskeskus A. Le Coq spordihoones koostöös linnavalitsuse ja kiirabiga,“ ütles Teder.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskond on panustanud kogu elanikkonna vaktsineerimisse praeguseks juba ligi 120000 vaktsiinidoosi tegemise kaudu.

Lisainfo:
Tiina Teder, vaktsineerimismeeskonna koordinaator
Tiina.Teder@kliinikum.ee
Tel: 5331 8490