Armisonga plastika operatsioonijärgne periood

Kui Teile on tehtud plaaniline armisonga plastika, siis operatsioonijärgselt võib Teie raviarst soovitada kergemat dieeti.

Vajalik on vältida raskuste tõstmist >5 kg kuu aja jooksul. Lisaks võib Teie raviarst soovitada Teil kanda kuu jooksul tugivööd ehk bandaaži.

Operatsioonijärgselt on ootuspärane kerge või mõõduka haavavalu esinemine. Selle leevendamiseks kasutada vastunäidustuste puudumisel apteegis käsimüügis olevaid valuvaigisteid paratsetamooli ja/või ibuprofeeni. Normaalselt aja jooksul haavavalu väheneb. Kui tunnete vastupidiselt operatsiooni järgselt valu tugevnemist, siis pöörduge perearsti poole. Samuti on vajalik arsti poole pöörduda, kui haava piirkond hakkab punetama.

Haava võib 24 tundi peale operatsiooni pesta voolava veega. Normaalse haava paranemise korral piisab haava pesemisest dušši all ja desinfitseerivate lahuste kasutamine ei ole reegline vajalik. Apteegist saate osta endale vastava suurusega haavaplaastri, mille panete peale dušši all käimist ja puhta käterätikuga kuivatamist haavale. Sauna, vanni ja ujuma ei ole soovitav minna kuni haava paranemiseni, st. õmbluste eemaldamiseni.

Nahaõmbluste eemaldamine toimub perearsti juures 10-14 päeva peale operatsiooni.

Küsimuste/probleemide korral pöörduda perearsti poole.

Koostaja: dr. Ceith Nikkolo
01/2020