Naistenõuandla ja perekeskus

NAISTENÕUANDLA L. Puusepa 8, I korrus, G2 korpus
PEREKESKUS L. Puusepa 8, I korrus, C korpus

Ämmaemandate ja teiste erialade spetsialistide vastuvõtt

Raseduse jälgimiseks, sünnitusjärgseks kontrolliks ning nõustamiseks rasedusvastaste vahendite osas saate Kliinikumis pöörduda naistekliiniku ämmaemandate vastuvõtule.

Naistekliiniku nõuandlas võtavad lisaks günekoloogidele ja ämmaemandatele vastu veel teised spetsialistid:

 • sisearst Anne Kirss
 • jurist Terje Soots
 • hingehoidja Naatan Haamer
 • raseduskriisi nõustaja Margit Luiga
 • imetamisnõustajad – täpsem info naistekliiniku kodulehe rubriigis “Imetamisnõustamine
 • rasedusdiabeedi toitumisnõustaja – enne toitumisnõustamisele tulekut pange kirja eelneva kolme päeva menüü ning kaks tundi enne vastuvõtule tulekut sööge kõht täis, et vastuvõtul saaks kontrollida veresuhkru taset.

Täpse info naistekliiniku perekeskuse ja naistenõuandla günekoloogide, ämmaemandate ning teiste spetsialistide vastuvõtuaegade ja ruumi kohta leiate naistekliiniku kodulehelt.

Vastuvõttudele registreerimine: E–R kell 07.30–18.00, telefon 731 9100 või www.kliinikum.ee
Vastuvõtuaja tühistamine: E–R kell 07.30–18.00, telefon 731 9099 või www.kliinikum.ee

Naistenõuandla valvekabinet

Naistenõuandla valvekabinetis võetakse vastu erakorralist naistearsti konsultatsiooni vajavaid patsiente:

 • verejooks suguteedest (rohkem kui/või kestnud kauem kui tavaline menstruatsioon)
 • äge kõhuvalu
 • erakorraline rasedusaegne probleem (veritsus, lootevee puhkemise kahtlus, enneaegse sünnitustegevuse kahtlus, looteliigutuste vähenemine või puudumine, raseda ootamatu halb enesetunne)
 • sünnituse-, operatsiooni- või abordijärgne probleem (sünnitusest, operatsioonist või abordist on möödas vähem kui 1 kuu)
 • raseduse katkestamise soov
 • vägivalla või trauma ohver
 • kliinikumis statsionaarsel ravil olev patsient, kes raviarsti hinnangul vajab erakorralist naistearsti konsultatsiooni

Sõltuvalt töökoormusest on ooteaeg valvearsti vastuvõtule kuni 3 tundi, eelisjärjekorras teenindatakse raskemas seisundis patsiente.
Valvekabinet töötab: E–N 08.00–18.30; R 08.00–17.30.

Analüüsid ja ultraheli

Vereanalüüside võtmine toimub naistenõuandla protseduuride toas G2 159 E–R 08.00–13.00 ja 14.00–19.00 elava järjekorra ausel. Jälgige, et Teil oleks kaasas ämmaemanda vastuvõtul saadud ribakoodi kleebis.

Uriini analüüse saab tuua ruumi  G2 155 E–R 08.00–10.00. Märkige analüüsi nõule analüüsi võtmise kuupäev ja kellaaeg.

Nõuandlas on kaks ultrahelikabinetti (korpus G2, ruumid 163 ja 165). Uuringule registreeritakse ämmaemanda poolt vastuvõtu käigus.

Perekool
Rasedate ettevalmistus sünnituseks toimub naistekliiniku perekoolis. Loengute külastamine on vabatahtlik. Täpsemat infot loengute kohta saab naistekliiniku kodulehe „Perekooli“ rubriigi kaudu.
Perekooli puudutavaid küsimusi saate esitada meili teel perekool@kliinikum.ee või helistades E–R 09.00–12.00 telefonil 5331 9051. Vastuvõtule või loengusse tulles palume jätta üleriided garderoobi ja võimalusel mitte hilineda.

Sünnitusjärgne koduvisiit

Sünnitusjärgse koduvisiidi soovi korral (sünnitusjärgne taastumine ja rinnaga toitmise järelvalve esimese 2 nädala jooksul peale sünnitust) registreerumine E,T, K,R telefonil 731 9977 kell 09.00–13.00. Koduvisiidi teeb sünnitusosakonna ämmaemand Tartu linna piires.
Varases sünnitusjärgses perioodis (6–8 nädalat sünnitusjärgselt) saate nõustamiseks pöörduda perekeskusesse oma ämmaemanda vastuvõtule.

Sünnitusjärgne ja imetamise nõustamine

Perekeskuses toimub varane sünnijärgne vastsündinu läbivaatus, hoolduse nõustamine, keisrilõike järgsete õmbluste eemaldamine ja imetamise nõustamine.
Vastuvõttudele registreerimine: E,T, K,R kell 09.00–13.00 telefonil 731 9977 või anne.ilves@kliinikum.ee
Vastuvõtuaja tühistamine: E,T, K,R kell 09.00–13.00 telefonil 731 9977 või anne.ilves@kliinikum.ee
Veebipõhine imetamisnõustamine: imetamine@kliinikum.ee

Info
Rasedust, sünnitust, vastsündinut puudutava ja muu vajaliku info leiate naistekliiniku kodulehelt rubriigist “Patsiendile“. Kui Teil on lisaküsimusi seoses sünnituse või sünnitama tulekuga, siis helistage naistekliiniku sünnitusosakonda telefonil 731 9923.

Sünnitama tulija on oodatud sisenema erakorralise meditsiini osakonna (EMO) uksest. Ootame Teid!

Majainfo siin.

Koostatud: TÜK naistekliiniku perekeskuses
03/2019