President: Tartu vaktsineerimisedu taga on kogukonna koostöö

Täna, 1. septembril Tartu Raekojas toimunud ümarlaual koos president Kersti Kaljulaidiga jagasid Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tartu kiirabi ja koolide esindajad oma kogemusi vaktsineerimise korraldamisel Tartus ning arutleti edasiste sammude üle viirust kontrolli all hoidmisel.

Ümarlaual arutleti, kuidas on Tartu linn jõudnud vaktsineerituse tasemel nii heade tulemusteni, jagati kogemusi nii vaktsineerimiskeskuse kui ka mobiilsete vaktsineerimisbusside töö korraldamisel, räägiti vaktsineerimisest koolides ning vahetati mõtteid, milliste meetoditega saavutada veelgi kõrgemat vaktsineerituse määra, et haiglate koormus ei hakkaks tavaravi häirima.

President Kersti Kaljulaidi sõnul on vaktsineerimisel olnud edukad need omavalitsused, kes on ise haaranud initsiatiivi ning Tartu on seda teinud.

Ümarlaual tõsteti esile nii erinevate asutuste head koostööd kui ka vabatahtlike panust vaktsineerimise korraldamisel. Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on linnavalitsusel olnud Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tartu kiirabi, Naiskodukaitse ja teiste asutustega vaktsineerimise koordineerimisel väga hea koostöö, mis on Tartule ka edu toonud. “Mul on uue kooliaasta alguses hea meel tõdeda, et ka koolides on vaktsineerimisel väga hea seis ning loodetavasti saab õppetöö suuremate tõrgeteta jätkuda,” lisas linnapea.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuhil dr Andres Kotsaril on hea meel, et inimesed on usaldanud kliinikumi vaktsineerimismeeskonda. „Kliinikumi initsiatiiv saavutada kõrge vaktsineeritus on olnud ajendatud soovist tagada võimalikult tavapärane elu kolmanda laine eel ning seeläbi ennetada liigset survet tervishoiusüsteemile,“ ütles dr Kotsar. Ta rõhutas, et vaktsineerimine on COVID-19 patsientide ravimise kõrval üks osa kliinikumi töötajate igapäevasest võitlusest pandeemiaga.

Ümarlaual “Vaktsineerimise praktikad Tartus: mis tehtud, kuidas edasi“ osalesid president Kersti Kaljulaid, Tartu linnapea Urmas Klaas, tervishoiu valdkonna abilinnapea Mihkel Lees, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens, ravijuht dr Andres Kotsar ja vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder, Tartu Kiirabi juhatuse esimees dr Veronika Reinhard, Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Morits, Jaan Poska Gümnaasiumi direktor Mari Roostik, Forseliuse Kooli direktor Jüri Sasi, Hariduse Edendamise SA juhatuse liige Urmo Uiboleht jt vaktsineerimise korraldamisega seotud meeskonnaliikmed.

Lisainfo:
Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145
Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht  Andres Kotsar, tel 5331 991