Tartu pakub ettevõtetele abi töötajate kohapeal vaktsineerimiseks

Täna saatsid Tartu Linnavalitsus ja Tartu Ülikooli Kliinikum kirja Tartu suurematele ettevõtetele, pakkudes abi töötajate vaktsineerimiseks ettevõttes kohapeal või nende toomiseks tasuta transpordiga vaktsineerimiskeskusesse.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul pingutavad linn ja kliinikum ühiselt selle nimel, et Tartu jääks avatuks ka sügisel. “Otsime pideval uusi võimalusi, kuidas inimestele vaktsineerimine veelgi käepärasemaks teha. Seetõttu otsustasime ka ettevõtetele oma abi pakkuda,” lisas Lees.

Tartu linn tellib ettevõtetesse, kus on vähemalt kümme vaktsineerimishuvilist, bussi vaktsineerimiskeskusesse ja tagasi. Bussi on võimalik tellida 2.–15. augustil ja selle eest tasub Tartu linn.

Ettevõtetes, kus on 40 ja enam vaktsineerida soovijat, korraldavad Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tartu Linnavalitsus vaktsineerimise ettevõttes kohapeal.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaatori Tiina Tederi sõnul on vaktsineerimine ainus võimalus tavapärase elu juurde pöördumiseks. “Tartus on vaktsineerimine olnud päris aktiivne, siin on üle 65% elanikkonnast juba vaktsineeritud. Samas me teame, et sellest ei piisa, mistõttu julgustame kõiki ettevõtteid kindlustama vaktsineerimise abil töötajatele sügis-talviseks perioodiks tugevam tervis. Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna väljasõit suuremasse kollektiivi on väga mugav, kiire ja kättesaadav võimalus, mille vastu on juba ka huvi üles näidatud,“ lisas Teder.

Kliinikumi ja linna koostöös on juba teist nädalat kliinikumi vaktsineerimismeeskond Autovabaduse puiesteel jagamas teavet COVID-19 vaktsineerimise kohta. Samas jätkab sõitmist ka süstikbuss, mis viib soovijad kesklinnast Tartu vaktsineerimiskeskusesse vaktsiinisüsti saama.

Tartu vaktsineerimiskeskuses saab kuni augusti lõpuni vaktsineerida ilma ette registreerimata. Rohkem infot: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus

Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996, Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder, tel 5331 8490