3. septembril 2014 avati Ida-Viru Keskhaiglas laste ja noorukite vaimse tervise keskus, kus hakkavad tööle vaimse tervise õde Anne-Ly Juuse, psühholoog Elle Purde-Prits ja sotsiaaltöötaja Kristiina Monin. Meeskonnale hakkab igakülgset supervisiooni pakkuma SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku lasteosakonna personal.

Vaimse tervise keskuse loomisega Kohtla-Järvele paraneb psühhiaatrilise abi kättesaadavus. Projekti eesmärgi saavutamiseks planeeritud tegevused tuginevad eelkõige Euroopa ja Põhjamaade kogemustele laste ja noorukite vaimse tervise valdkonnas. Abi peab olema koordineeritud, pere vajadustele vastav ja elukohale lähedal. Oluline on samaaegne töö nii lapse kui ka pere ja võrgustikuga. Ennekõike on oluline varane märkamine, ennetus ja pidev harimis- ja teavitustöö esmatasandi tervishoiuteenuse osutajatele, lastevanematele ja kõigile teistele lastega töötavatele isikutele. Funktsioneeriva psühhiaatrilise ravimeeskonna eelduseks on pidev personali koolitus ja regulaarne supervisioon.

ASUKOHT

  • SA Ida-Viru Keskhaigla
  • Järve linnaosa polikliinik
  • 5. korrus
  • Ravi 10d, 30322 Kohtla-Järve
  • Kabinettide tööaeg E-R 8.00-16.00

KONTAKTID

  • Vaimse tervise õde- Anne-Ly Juuse (tel 3395183, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab D5025)
  • Psühholoog- Elle Purde-Prits (tel 3395180, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab D5024)
  • Sotsiaaltöötaja- Kristiina Monin (tel 3395132, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kab D5028)

„Ida-Virumaa vaimse tervise keskuse loomine lastele ja noorukitele“ on Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku lasteosakonna poolt läbiviidav projekt. Projekti eesmärk on senisest efektiivsema ja kättesaadavama lastepsühhiaatrilise abi pakkumine projekti raames loodava Ida-Virumaa laste ja noorukite vaimse tervise keskuse kaudu. Projekti rahastab Norra toetuste programm „Rahvatervis“, Sotsiaalministeerium, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, SA Ida-Viru Keskhaigla ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

DSC03496  DSC03474 DSC03473 DSC03469

DSC03466  DSC03470 DSC03476 DSC03471