Perearstile

 1. Tartu Ülikooli Kliinikumi endoskoopiakeskus avab alates 11.05.2020 graafikud broneerimiseks gastroskoopiale/koloskoopiale etteregistreerimiskeskuse kaudu.
 2. Kuna seedetrakti endoskoopilised uuringud kuuluvad aerosoole genereerivate protseduuride hulka, siis peab patsient enne uuringule tulekut olema testitud COVID-19 suhtes (maksimaalselt 2 päeva enne uuringut) ning testi tulemus peab olema negatiivne.
 3. COVID-19 testi tegemiseks ja testi tegemise aja broneerimiseks on järgmised võimalused:
  • Kliinikumis, L. Puusepa 6 COVID-19 analüüsikabinetis, P–R kell 8:00–17:00 (välja arvatud laupäev).
  • Valga haiglas, E–R 8:00–12:00.
  • Lõuna-Eesti haiglas, E–R 8:00–12:00.
  • Põlva haiglas, E–R 8:00–12:00.
   Valga-, Lõuna-Eesti- ja Põlva haigla COVID-19 testi broneeringuajad on orienteeruvad, patsiendile helistatakse selle haigla poolt ja täpsustatakse aeg. Kui pole helistatud, siis minna antud ajal.
 4. Broneeringu gastroskoopiale/koloskoopiale ja COVID testile (punktis 3 nimetatud kohtades) teeb etteregistreerimiskeskuse klienditeenindaja.
 5. Kui patsiendil puudub võimalus teha test maksimaalselt 2 päeva enne uuringut, siis gastroskoopiale/koloskoopiale aega ei broneerita.
 6. Kui perearstil on võimalus korraldada COVID-19 testimine omapoolselt, siis broneerib etteregistreerimiskeskuse klienditeenindaja gastroskoopia/koloskoopia aja arvestusega, et COVID-19 test tehakse maksimaalselt 2 päeva enne uuringut. Testi tulemus peab olema negatiivne.

Endoskoopiakeskuse broneeringute küsimuste korral kirjutage palun e-postile perearst@kliinikum.ee.