Uudised

Patsiendiohutuspäev keskendub ravimiohutusele

17. septembril tähistatakse ülemaailmset patsiendiohutuse päeva, mille fookus on sel aastal ravimitega seotud eksimustel ja nende ennetamise võimalustel.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on ravimitega seotud patsiendiohutusjuhtumid tervishoiusüsteemis kõige sagedasemad välditavad juhtumid, samas ei ole nende ennetamiseks lihtsaid lahendusi. Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige, õenduse ja patsiendikogemuse juhi Ilona Pastaruse sõnul võivad ravimitega seotud vead tekkida nii kodus, esmatasandil kui ka haiglas. „Sageli tekivad ravimitega seotud eksimused teadmatusest, info puudusest või ebaselgusest. Patsientidele võib jääda ebaselgeks, kuidas toimida haiglast väljakirjutamise järgselt ning millele ravimite tarvitamisel tähelepanu pöörata. Uuringud on näidanud, et vähesed patsiendid teavad nimetada kõiki neile määratud ravimeid ja sedagi, milleks need näidustatud on,“ selgitas juhatuse liige ravimiohutuse tagamaid. Ta lisas, et haiglad ja apteegid kasutavad ravimitega seotud vigade ennetamiseks erinevaid patsiendiohutuse süsteeme, kuid ravimite lõpptarbijad ehk inimesed ise saavad tervishoiutöötajate toel samuti olulisel määral panustada ravimite kasutamise ohutusse.

Loe lähemalt

Kliinikum alustab COVID-19 vastu vaktsineerimist uute vaktsiinidega

Loe lähemalt

Artroskoopia live-kirurgia päevadel on võimalik osaleda seitsme patsiendi operatsioonil otseülekande kaudu

Loe lähemalt

Tervise- ja tööminister Peep Peterson tutvus kliinikumiga

Loe lähemalt

Peaminister Kaja Kallas osales kliinikumi õendusjuhtide suvekoolis

Loe lähemalt

Artroskoopia live-kirurgia päevadel on võimalik osaleda Baltimaade ainulaadsel operatsioonil

Loe lähemalt

Kliinikumi elektri- ja võrgukatkestus on likvideeritud

Loe lähemalt

Kliinikum avas vaktsineerimise infotelefoni

Loe lähemalt

Naistekliinik ootab kogu nädala jooksul imetamisele pühendatud loengutesse ja vestlusringidesse

Loe lähemalt

Kliinikumis viidi läbi Baltikumi esimene stereo-elektroentsefalograafiline uuring patsiendi epilepsiat põhjustava ajupiirkonna tuvastamiseks

Loe lähemalt