Vastuvõtuaja tühistamine

Uudised

Kriisiõppusel Tervex harjutati arstiabi andmist varje tingimustes

Täna, 8. mail toimus Tartu Ülikooli Kliinikumis kriisiõppus Tervex, mille eesmärk oli harjutada arstiabi andmist varje tingimustes, samuti hulgikannatanutega olukordade lahendamist. Tervex on osa Eesti kaitseväe korraldavast rahvusvahelisest suurõppusest SIIL.

Stsenaariumi järgi oli sõjalise rünnaku oht kõrge, millest teavitamiseks anti õhuhäire. Seejärel evakueeriti Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna, intensiivravi osakondade ning operatsiooniteenistuse patsiendid varjendisse. „Kliinikumi uue lastekliiniku maja ehitamise ajal algas ka sõda Ukrainas, mistõttu otsustas Kliinikumi juhtkond rajada planeeritud kahekorruselisse maa-alusesse parklasse varjumise võimalused. Ravitöö mõttes tähendab see valmidust nii ravivoodite jaoks, hapniku- ja elektrivalmidust, aga ka näiteks suruõhu ja andmeside toimimist,“ selgitas Kliinikumi õppuse juht ning  5. kliinilise valdkonna juht dr Jaan Sütt.

Kliinikumis toimub kriisiõppus Tervex 2025

Kliinikumi maa-alune parkla on kriisiõppuse Tervex ajal suletud

Kliinikumi Leht

Uued suunad kätehügieenis – kas kindaid läheb ikka alati vaja?

Infektsioonikontrolli teenistus on üks neist Kliinikumiülestest üksustest, mille igapäevatööst patsiendid ehk teadlikult palju ei kuule, ent mille tegevusel on otsene mõju igaühe tervisele, kes haiglasse satub. Just infektsioonikontrolli teenistuse meeskond on pühendunud hospitaalinfektsioonide vältimisele.

Infektsioonikontrolli teenistuse õde Tatjana Oolo selgitas, et patsiendiohutus seisneb  selles, et võimalikke riske ennetatakse teadlikult. „Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse eesmärk on toetada ravikvaliteeti ja patsiendiohutust läbi teaduspõhise ennetustöö, koolituse ja mikroorganismide leviku vähendamise. „Kui patsient on tulnud haiglasse ravile, siis meie eesmärk on vältida koostöös osakondade töötajatega, et ta põhihaigusele ei lisanduks hospitaalinfektsiooni,“ selgitas Oolo.

Tervise töötoad ja tugigrupid pakuvad patsientidele ja lähedastele tasuta praktilist tuge

Geenidiagnostika võimaldab pärilikke haigusi tuvastada nii elukaare vältel kui ka sünnieelselt