Kliinikumi Leht

Erakordne aasta

Lõppev 2020. aasta on olnud väga eriline. Kes meist oleks veel kümme kuud tagasi mõelnud või öelnud, et lennukit võib ainult unes näha? Et aastat iseloomustav COVID-19 pandeemia ei jäänud ainult kohapealseks Hiina probleemiks, näitab elu globaliseerumise mõõdet.

Eesti ühiskond on olnud tubli ning tulnud hästi toime väljakutsetega, mida 2020. aasta pakkunud on. Ilma tervishoiuvaldkonna panuseta poleks see olnud võimalik. Haiged on saanud parimat võimalikku ravi, COVID-19 patsientide ravimiseks on loodud osakonnad, voodikohad ning pädevus personali näol. Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajate pingutused eesliinil olid eeskujuks teistele.

Pärast kevadist eriolukorda, mil võidelda tuli COVIDiga, saabus suvel ja sügisel teistmoodi pingutamise etapp – kevadel eriolukorra tõttu piiratud ravitöö tuli tagasi teha. Kliinikumi töötajad on olnud tublid – lahendada COVID-19 kriisi ning samal ajal pingutada suvepuhkuste arvelt, et tagada ravi ka teistele patsientidele, on näide missioonitundest. Täna julgen öelda, et täidame aasta lõpuks ravi rahastamise lepingu peaaegu täies mahus. See on väga suur saavutus ning suure töö vili – suur aitäh teile!

Loe lähemalt

Parima kolleegi preemia pälvisid dr Piret Laidre ja Pille Tammur

Loe lähemalt

Kliinikumi jõuluvideote konkursi võitis kõrvakliiniku etteaste

Loe lähemalt

200 sisekõrvaimplantaati

Loe lähemalt

Kliinikumi delegatsioon Narva haiglas

Loe lähemalt

Dr Artur Vetkas kaitses doktoritööd

Loe lähemalt

Dr Teele Kasepalu kaitses doktoritööd

Loe lähemalt

Kliinikum ja Regionaalhaigla seadsid sihte uueks aastaks

Loe lähemalt

Toitmisravi: uus kliiniline eriala kliinikumis

Loe lähemalt

Lastekliiniku lastesõbralikkus saab alguse nii tegudest kui südamest

Loe lähemalt