Vastuvõtuaja tühistamine

Uudised

Täna on rahvusvaheline ämmaemandate päev

Tänasel rahvusvahelisel ämmaemandate päeval tervitame kõiki Tartu Ülikooli Kliinikumi ämmaemandaid! Meie ämmaemandad on toeks naistele läbi nende elu, samuti beebidele ja emadele ning teistele pereliikmetele sünnitusel, aga ka enne ja pärast seda nõustades, juhendades, jälgides, hoolitsedes. Aitäh teile!  

Tartu vaktsineerimiskeskusesse oodatakse 50-aastaseid ja vanemaid inimesi

Kliinikum kutsub patsiente osalema rahulolu-uuringus

Kliinikumi Leht

Üks tavaline asi, vaktsineerimine

Paavst Franciscus on COVID-19 vastu vaktsineeritud ja piiskop Jourdan kirjutab lehes, et enda ja teiste inimeste tervise kaitsmine on kahtlemata meie kõikide kohustus, ükskõik kas keegi soovib vaktsineerimist või mitte. Vahel, tundub, on konservatiivsus hea maailmavaade, toetub ajaloole ja paneb asjad perspektiivi.

Vaktsineerimisel on Euroopas üle 200 aasta ajalugu, kogutud teadmised on võimaldanud 20. sajandi lõpuks luua ohutud ja tõhusad vaktsiinid paljude nakkushaiguste tarvis. Viimasel paaril aastakümnel on vaktsiinid langenud arenenud riikides omaenese edu ohvriks – olukorras, kus enamiku inimeste jaoks on vaktsineerimine iseenesestmõistetav, on mälestused rasketest nakkushaigustest tuhmunud ja mõttemängud pöördumisest teaduse-eelsesse maailma sagedasemaks muutunud.

Kliinikumi nõukogu uus liige

Tiina Freimann: olen õnnelik, et sain õendusjuhina töötada väga huvitaval ajal