Vastuvõtuaja tühistamine

Uudised

Kliinikum kutsub vähipatsiente vähiravi tuleviku üle arutlema

Tartu Ülikooli Kliinikum korraldab 25. septembril Lydia hotelli sündmuskeskuses ürituse „Patsiendi hääle kujundamine vähiravis läbi kaasamise“, kuhu on oodatud kaasa mõtlema ja rääkima kõik praegused või kunagised vähipatsiendid ja nende lähedased, vähipatsientide ühingute liikmed, patsientide eestkõnelejad, vähiraviga tegelevaid spetsialistid, oluliste sidusrühmade esindajad ja huvilised. Üritusel on võimalik osaleda ka veebi teel.

Kaasamise eesmärk on selgitada välja vähipatsientide murekohad ja ootused oma ravi protsessis. Nii on kõik osalejad oodatud tõstatama teemasid, kuidas kujundada patsiendikesksem vähiravi ja viia vähipatsientide hääl tervishoiu otsustusprotsessidesse. Tegemist on Eestis esimese sellises ulatuses patsientide kaasamise sündmusega, kus kohtuvad olulised vähiraviga seotud osapooled, et arutada ühiselt vähiravi tuleviku üle. Kohtumisel saavad sõna nii Eesti kui ka Euroopa vähiravi spetsialistid, sealjuures Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juht dr Kristiina Ojamaa, ning vähipatsiendid ja nende lähedased. Lisaks räägitakse personaliseeritud ravist vähiga võitlemisel ning uusimatest ravivõimalustest Euroopas.

Simulatsiooniõppuste nädal keskendub lastele ja vastsündinutele

Kliinikumi kogukonnakoolis osalevad igas vanuses inimesed

Kliinikumi Leht

Eestis läbiviidud kliiniline uuring kinnitab geneetilistel riskidel põhineva rinnavähi sõeluuringu teostatavust

Tartu Ülikooli, Antegenesi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi poolt läbi viidud BRIGHT kliiniline uuring kinnitab polügeense riskiskoori põhise rinnavähi sõeluuringu teostatavust ja vastuvõetavust nii uuringus osalenud naiste kui ka meditsiinitöötajate vaatest. Eesti uuringus osales 799 naist vanuses 35–49. Rahvusvahelise BRIGHT uuringu Eesti haru tulemusi tutvustati pühapäeval Euroopa meditsiinilise onkoloogia seltsi aastakongressil Barcelonas.

Rahvusvaheline BRIGHT rakendusuuring hindab rinnavähi geneetilistel riskidel põhineva personaliseeritud ennetusprogrammi kasutamist Eesti, Rootsi ja Portugali tervishoius. Uuringut korraldavad Eestis Tartu Ülikool, meditsiinilabor Antegenes ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Uuringu läbiviimises osaleb välise partnerina ka Eesti Tervisekassa.

Kliinikumi patsiendid hindavad haiglaravi ohutust kõrgelt

Kliinikumi sportlased triatloni Euroopa meistrivõistlustel