Kopsukliinik

Ambulatoorne vastuvõtt ja tuberkuloosi osakond – Riia 167, Tartu
Pulmonoloogia osakond – F-korpus, VI korrus, L. Puusepa 8, Tartu

Torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond – A-korpus, VI korrus, L. Puusepa 8, Tartu

Kopsukliiniku kodulehekülg: https://www.kliinikum.ee/kopsukliinik/

Ambulatoorsele vastuvõtule registreerimine telefonidel 731 8911 ja 731 9100, üleriigilises digiregistratuuris, portaali ePatsient kaudu või kodulehe vormi kaudu.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliinikus diagnoositakse ja ravitakse kõiki hingamisteede ja kopsuhaigusi, kaasa arvatud krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, astma, interstitsiaalsed kopsuhaigused, kopsuvähk, pulmonaalhüpertensioon, tuberkuloos ning hingamisteede allergilised seisundid. Kopsukliinikus on kasutusel kaasaegsed uurimismeetodid kopsufunktsiooni hindamiseks, uneaegsete hingamishäirete diagnostikaks ning kopsuhaiguste radioloogiliseks ja morfoloogiliseks diagnostikaks. Torakaalkirurgia osakonna tegevusvaldkonnaks on erinevate kopsu-, kopsukelme- ja rindkerehaiguste kirurgilise diagnostika ja ravi sh. kopsuvähi kirurgilise ravi läbiviimine.

Statsionaarne ravi

Informatsiooni haiglas viibivate patsientide kohta: 731 8111 (08.00-19.00).

Vastuvõtt haiglaravile
Plaaniliste haigete vastuvõtt toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi (L. Puusepa tn 8) registratuuris D-korpuse I korrusel E-R kell 07.30-17.00 ja P kell 09.00-15.00. Peale haiglasse registreerimist saadetakse Teid osakonda (pulmonoloogia osakond – F korpuse VI korrusel; torakaalkirurgia osakond – A korpuse VI korrusel). Osakonna valveõde vormistab Teie saabumise, tutvustab osakonda ja saadab Teid palatisse. Saabumispäeval kindlustatakse Teile õhtusöök, soovi korral saate kasutada R-kioskit J-korpuse I korrusel.

Kopsutuberkulooosi osakond
Plaaniliste ja erakorraliste patsientide vastuvõtt toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku hoones Riia 167. Osakonna valveõde vormistab Teie saabumise, tutvustab osakonda ja saadab Teid palatisse. Saabumispäeval kindlustatakse Teile toitlustamine.

Kopsukliiniku koosseisu kuuluvad:

Kopsukliiniku juhtkond:

Kaasprof Tanel Laisaar
Kliinikujuht
731 8937, 731 8296
tanel.laisaar@kliinikum.ee

Carine Gross
Kliiniku õendusjuht
731 8904, 5331 8034
carine.gross@kliinikum.ee

Margit Rehema
Sekretär
731 8903
margit.rehema@kliinikum.ee